ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5188338
*
nr 518 8338
Spegel
Venetiansk, höjd: 124
Utrop:
3.000 kr
Såld:
5.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 april 2008
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/4 20:20:20
1
ledande budet*
7/4 13:51:35
2
2.600 kr
7/4 13:52:04
2
2.800 kr
7/4 13:52:51
2
3.000 kr
7/4 13:54:08
3
3.200 kr
7/4 15:51:11
4
3.700 kr
7/4 15:51:55
4
4.000 kr
7/4 15:55:10
5
5.000 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar venetiansk
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 518 8338
Spegel
Venetiansk, höjd: 124
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 5.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 april 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/4 20:20:20 | 1 | ledande budet* |
7/4 13:51:35 | 2 | 2.600 kr |
7/4 13:52:04 | 2 | 2.800 kr |
7/4 13:52:51 | 2 | 3.000 kr |
7/4 13:54:08 | 3 | 3.200 kr |
7/4 15:51:11 | 4 | 3.700 kr |
7/4 15:51:55 | 4 | 4.000 kr |
7/4 15:55:10 | 5 | 5.000 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar venetiansk
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58